Wyślij zapytanie:

Tworzymy rozwiązania pod indywidualne potrzeby klientów.

Jeżeli nie znalazłeś produktu, którego szukasz lub chcesz złożyć zapytanie na istniejący produkt skontaktuj się z nami:

Jacek Finfando
tel: +48 606 138 606
e-mail: jacek.finfando@telzas.com
Systemy sterowania i nadzoru

Systemy sterowania i nadzoru stanowią drugi i trzeci poziom zarządzania opracowanego przez Telzas. Poniżej przedstawimy najważniejsze informacje, dzięki czemu będą mogli Państwo wybrać optymalne rozwiązania. Piramida zarządzania Telzas


Poziom 1

Są to urządzenia wykonawcze, których zadaniem jest spełnianie podstawowych oczekiwań klienta.


Poziom 2

Tutaj kryje się rodzina sterowników, która stanowi naturalne rozszerzenie urządzeń wykonawczych. Ich zadaniem jest autonomiczne zarządzanie oraz wsparcie dla interfejsu M2M. Za rdzeń lokalnego zarządzania służy uniwersalny sterownik PI1. Złożony jest on z kilku modułów, z których każdy realizuje funkcje pomiarowe i wykonawcze. Lokalne zarządzanie posiada wiele zalet, ale często jest niewystarczającym narzędziem do podejmowania ważnych decyzji eksploatacyjnych i inwestycyjnych. W tym celu zostały opracowane moduły komunikacyjne sterowników do zdalnego nadzoru i sterowania.


Poziom 3

Umożliwia zdalny nadzór urządzeń (telemetria). Tutaj umożliwiana jest kontrola telemetryczna urządzeń. Jest ona realizowana poprzez moduły sterownika, infrastrukturę komunikacyjną oraz oprogramowanie Centrum Nadzoru WinCN2. System nadzoru pozwala na zdalny odczyt parametrów, sterowanie i zmianę nastawów sterownika, tworząc bazę danych o zmienności kluczowych parametrów. WinCN2 to podstawowe narzędzie, dzięki któremu monitoring data center pozwala nie tylko na śledzenie, ale także podejmowanie decyzji w zakresie utrzymania infrastruktury.


Poziom 4

Rozwiązanie klasy Business Intelligence, o którym więcej informacji znajdą Państwo w grupie Systemy wsparcia

Podstawowa wersja systemu zarządzania, składająca się początkowo z urządzenia i sterownika, może zostać rozszerzona w trakcie eksploatacji o kolejne poziomy integracji.

Po zapoznaniu się z czterema poziomami, zachęcamy do uzyskania informacji, gdzie opisaliśmy, jak ważny jest nadzór serwerowni (monitoring data center) i dlaczego usługę tę warto zlecić doświadczonym specjalistom branży IT pracującym w naszej firmie.

  • Centra przetwarzania danych, znane też pod nazwą serwerowni, należą do najważniejszych obiektów technicznych organizacji. Poziom zabezpieczenia, przesyłania i ochrony danych jest ważny nie tylko z biznesowego punktu widzenia.
  • Nadzór serwerowni to termin ściśle związany z bezpieczeństwem oraz eliminowaniem możliwych zagrożeń. Nie tylko ze względów ekonomicznych warto stosować systemy ciągłego automatycznego monitorowania bezpieczeństwa obiektów powiązanych sieciami energetycznymi oraz teleinformatycznymi.
  • Poprawne działanie serwerowni to także stworzenie odpowiednich warunków pracy. Wilgotność pomieszczenia, odpowiednia temperatura, zasilanie, ochrona elektrostatyczna, czystość oraz eliminowanie pyłu i kurzu, dostęp i jakość obsługi. Właściwe połączenie jest gwarancją niezawodnej pracy także w sytuacjach awaryjnych. Dlatego wszystkie parametry powinny być na bieżąco monitorowane, żeby w razie konieczności wprowadzać działania naprawcze.
  • Prawidłowa praca i eksploatacja serwerowni to bezpieczeństwo i ciągłość także w sytuacjach kryzysowych. Nowoczesne systemy monitoringu bezpieczeństwa to także inne korzyści. Znaczne obniżenie kosztów eksploatacji, skrócenie czasu naprawy i serwisu, możliwość zdalnego diagnozowania czy analiza zdarzeń w oparciu o dane archiwalne – rozwiązania nie tylko dla biznesu.
Ikona - powrót Powrót do strony głównej2022-06-26 15:59:07