Wyślij zapytanie:

Tworzymy rozwiązania pod indywidualne potrzeby klientów.

Jeżeli nie znalazłeś produktu, którego szukasz lub chcesz złożyć zapytanie na istniejący produkt skontaktuj się z nami:

Listę danych kontaktowych znajdziesz na tej stronie
Własna serwerownia

Własna serwerownia to rozwiązanie sprawdzające się zarówno w branży biznesowej oraz w innych przypadkach. Bezpieczeństwo czy stały nadzór to najważniejsze atuty takiego rozwiązania. Dobór optymalnych rozwiązań ściśle związany jest nie tylko z rodzajem czy zakresem działalności, ale także dostępną infrastrukturą, możliwością rozwoju oraz środkami. Istotne są także źródła finansowania. Inne rozwiązania rekomendowane są przedsiębiorstwom prywatnym, gdyż w przypadku zamówień publicznych inwestor już na etapie planowania musi liczyć się z bieżącymi kosztami. W czasach, kiedy w przetargach publicznych najważniejszym kryterium jest cena, mimo że może wiązać się z późniejszymi wyższymi kosztami eksploatacji, należy mieć to na uwadze.

Informatyzacja, szczególnie w czasach globalnej gospodarki i Internetu, ma ogromne znaczenie pozwalające nie tylko na rozwój, ale także utrzymanie pozycji. Żaden nowoczesny biznes nie jest możliwy bez fachowego wsparcia branży IT. Własna serwerownia należy do rozwiązań, przed którymi widać największą przyszłość. Kontakt ze światem zewnętrznym jest równie istotny jak prężne działanie własnej organizacji. Przepływ informacji, zarządzanie zasobami ludzkimi, ochrona przez wypadkami losowymi oraz zabezpieczenie przed ewentualnymi nieuczciwymi działaniami konkurencji. Mając własną serwerownię o wiele prościej o monitoring, nadzór i stałą kontrolę.

Płynne działanie to nie tylko zasoby ludzkie, ale także odpowiednio skonfigurowane wyposażenie. Własna serwerownia to szereg urządzeń tworzących spójną całość. W jej skład wchodzi sprzęt sieciowy, który w większości przypadków umieszczony jest w specjalnych szafach sprzętowych. Tutaj ma miejsce zarówno ochrona sprzętu sieciowego oraz porządkowanie poszczególnych elementów złożonej infrastruktury. Zawartość jednej serwerowni to jedna lub więcej szaf, w każdej z nich znaleźć można kilka lub kilkanaście serwerów. Ilość i rodzaj zależne są od realizowanych czy planowanych zadań.

Podstawowe elementy serwerowni

  • Głównym elementem wyposażenia serwerowni są serwery, których zadaniem jest świadczenie usług użytkownikom organizacji.
  • Następnie muszą znaleźć się routery – urządzenia te odpowiadają za kierowanie ruchami pomiędzy sieciami i podsieciami.
  • Firewall (zapory sieciowe) – pod tą nazwą ukrywają się zabezpieczenia chroniące sieć informatyczną przed intruzami, w tym przed nieuczciwymi działaniami konkurencji.
  • Zasilane awaryjne – kluczowy element serwerowni, dzięki któremu zapewniona jest nieprzerwana praca systemu oraz ochrona przed możliwymi skokami napięcia w sieci energetycznej.
  • Agregaty prądotwórcze – w odróżnieniu od zasilaczy bezprzerwowych (UPS) ich zadanie polega na generowaniu energii elektrycznej w sytuacji występowania przerw w dostawach.
  • Ostanie elementy wpływające na bezpieczeństwo serwerowni to środki chroniące przed włamaniem, pożarem czy nadmierną wilgocią.

Własna serwerownia to szansa na rozwój biznesu. Planując budowę, warto skorzystać z usług doświadczonej firmy. Służymy pomocą zarówno na etapie konsultacji, projektu, wykonania oraz obsługi, gwarantując także bezpieczeństwo.


2024-04-23 11:52:40