Wyślij zapytanie:

Tworzymy rozwiązania pod indywidualne potrzeby klientów.

Jeżeli nie znalazłeś produktu, którego szukasz lub chcesz złożyć zapytanie na istniejący produkt skontaktuj się z nami:

Listę danych kontaktowych znajdziesz na tej stronie
Zasilanie OLT

Budowa nowoczesnych i wydajnych sieci nowej generacji najczęściej realizowana jest z wykorzystaniem technologii światłowodowych, które określone są zbiorczym terminem FTTH (ang. Fiber To The Home, pol. światłowód do domu). W takich sieciach sygnał światłowodowy doprowadzany jest do lokali abonentów, gdzie łączy się z odpowiednim urządzeniem bądź terminalem sieciowym. Rozwiązanie to zapewnia w praktyce nieograniczoną szybkość przesyłu danych. Ponadto dzięki technologii FTTH eliminuje się podatne na awarie i przerwy w zasilaniu urządzenia pośrednie.

Wśród rozwiązań FTTH obecnie największą popularność zyskało rozwiązanie ukrywające się pod nazwą GPON (ang. – Gigabit Passive Optical Network, pol. gigabitowa pasywna sieć optyczna).

Taka sieć złożona jest z następujących elementów:

  • Centrala, czyli urządzenia (zasilanie) OLT (Optical Line Termination), znana też pod nazwą jednostki centralnej
  • Urządzenia zakańczające sieć u odbiorców ONT (Optical Network Termination), znanymi też jako terminami abonenckimi;
  • Urządzenia kończące sieć optyczną w lokalnym punkcie dystrybucji ONU (Optical Network Unit)

Sieć światłowodowa między centralą a abonentem, która wykorzystuje do rozdzielania sygnału z centrali do abonentów tzw. splitery, czyli niewielkie, niewymagające zasilania rozgałęźniki optyczne.

Pomimo iż budowa sieci PON nie należy do łatwych zadań, to jest atrakcyjna dla dostawców usług telekomunikacyjnych, gdyż eliminuje elementy aktywne między dwoma podmiotami – zasilanie OLT a punkt dystrybucyjny ONU.

Dzięki elastyczności i możliwościom technicznym system umożliwia szeroki zakres dla operatorów. Realna będzie zarówno współpraca z klientami biznesowymi i instytucjonalnymi oraz abonentami prywatnymi. Sieć PON umożliwia również zastosowanie usług specjalistycznych, takich jak choćby monitoring miejski czy monitoring w zakładzie pracy. Abonent dzięki dodatkowym usługom może samodzielnie decydować o zakresie wsparcia. Maksymalny zasięg sieci PON definiują zasilanie OLT oraz lokalny punkt dystrybucji ONU.

Nasza firma świadcząc usługi, oferuje szerokie wsparcie na najwyższym poziomie. Zasilanie OLT oraz pozostałe elementy sieci zostają dobierane ściśle według planów, z uwzględnieniem późniejszych modyfikacji. Telewizja (IPTV), Internet, usług telefoniczne (VOIP) – dobór w zależności od potrzeb.

Zachęcamy do kontaktu, służąc fachowym wsparciem w każdym obszarze związanym z branżą IT.


2024-05-19 06:28:21